LV  RU  EN 
 

Atsauksmes

Valdis Rusiņš, Bauskas novada zemnieks

Kad Aigars (sauleskolektors.lv klientu menedžeris) piezvanīja un piedāvāja uzstādīt saules kolektorus, biju jau tam gatavs, jo iepriekšējā gadā biju Ķīpsalas izstāžu kompleksā, kur iepazinos ar šo ūdens sildīšanas metodi.
Slaucamo govju fermā līdz šim piena vadu un piena dzesēšanas iekārtu mazgāšanai silto ūdeni ieguvām izmantojot elektrību, kā arī malkas apkuri. Vasarā lauku darbi dzen viens otru un noņemties ar malkas apkuri vienkārši nepietiek laika, bet elektrība ir dārgs prieks, tāpēc uzstādījām saules kolektorus.
Par izdarītās izvēles pareizību sauleskolektoru izmantošanai liecina gadījums, ka Latvenergo elektriķis pāris mēnešus pēc sauleskolektoru uzstādīšanas ieradās fermā pārbaudīt, vai nezogam elektrību. Tiešā tekstā jau to neviens neteica, tik  elektriķiem likās nesaprotami, ka esam sākuši par 100,- latiem mēnesī mazāk tērēt elektroenerģiju. Nu, tīrā anekdote!

 

uzzināt vairāk...


Vai saules kolektori ir pielietojami apkurei?

Lai saules kolektorus varētu izmantot apkures atbalstam jāatceras, ka sistēma būs nepieciešama 2-3 reizes lielāka kā siltajam ūdenim, bet vasaras laikā, ja nav racionāla siltuma pielietojuma, piemēram, peldbaseins vai apkurināms pagrabs, tad iekārtas stāvēs dīkstāvē. Ja kāds Jums sola, ka ar 10 m2 absorbējošo virsmu varēs apkurināt 100 m2 ierindas māju, tad ziniet - jums klaji acīs skatoties tiek melots. Ja mērķis ir sajust efektīvu apkures atbalstu, bet vasarā nepiedzīvot kolektoru dīkstāvi, tad jāskatās pēc plakano vakuuma kolektoru TS400 un siltumsūkņa DUO kombinācijas.

uzzināt vairāk...

Aktualitātes

Pērn siltumsūkņu īpašniekiem ievērojami auguši rēķini. Ko darīt?

Tradicionāli par vienu no efektīvākajām apkures sistēmām tiek uzskatīti siltumsūkņi, kuri Latvijā uzstādīti jau aptuveni 7000 mājsaimniecībās.

lasīt vairāk...
Serfitikāti: