Daudziem vecvecāki, tuvāki vai tālāki radi – parasti gados vecāki cilvēki – dzīvo viensētās vai ciematos, kur privātmājās nekad nav bijusi ierīkota centrālapkure. Šādās ēkās apkure tiek nodrošināta ar vairāku krāšņu un sildmūru palīdzību.
Kā kurināmais tiek izmantotas briketes vai malka, kura ir savlaicīgi jānopērk, jāsazāģē, jāsaskalda, jāieved šķūnī. Tur malkai vienu vai vairākus gadus jāžūst, un gala rezultātā vēl pirms kurināšanas tā jāienes līdz attiecīgai krāsnij. Tas viss ir ļoti darbietilpīgs process, kas prasa daudz spēka un enerģijas. Tādēļ par dažām no šīm darbībām vai pat katru no tām sirmgalvji maksā atsevišķi.
Tā kā šie cilvēki parasti dzīvo vieni, tad bērni vai radi parasti brauc palīgā – skaldīt vai pārkrāmēt malku. Tāpēc ir ļoti grūti izrēķināt, cik patiesībā īstenībā izmaksā apkure visā gada griezumā, jo spēka ir ieguldīts daudz.
Tā vietā, lai tērētu laiku, degvielu, naudu un citus resursus, centrālajā dzīvojamā telpā var vienkārši uzstādīt Gaiss/Gaiss siltumsūkni, ar ko visdrīzāk pietiks visas mājas apkurei. Turklāt šāda veida siltumsūkni vasarā varēs izmantot arī kā telpas dzesētāju.
Tādas iekārtas uzstādīšana, protams, ir saistīta ar sākotnējo investīciju, un prasīs veikt salīdzinoši lielākus maksājumus par elektroenerģiju, taču plusus no šādas apkures ierīkošanas varēs redzēt jau pavisam drīz.
Gaiss/Gaiss siltumsūknis nodrošinās telpās vajadzīgo temperatūru un nebūs vairs jātērē spēki, kā arī laiks, malkas sagādei, pārstrādei un pārnēsāšanai, vai arī – jādara tas ievērojami retāk, un attiecīgi – jāmaksā mazāk.
Iekārta ražos siltumu arī pašos bargākajos salos, jo sauleskolektors.lv izmanto speciāli Skandināvijas klimatam izveidotus siltumsūkņus, kas spēj darboties pat vislielākā sala apstākļos, arī -25⁰C un zemāk. Taupības nolūkos, lielos salos tos ir iespējams brīvi kombinēt ar parastajām apkures krāsnīm, pat nemainot iestatījumus vai temperatūru režīmus.
Siltumsūknis labi izlīdzinās temperatūru iekštelpās starp kurināšanas reizēm, kā arī veicinās ātrāku gaisa kustību un samazinās temperatūras starpību telpās. Sildīšanas režīmi pārslēdzas un tiek regulēti automātiski – saskaņā ar ievadīto temperatūras līkni, kas atkarīga no āra gaisa temperatūras.