Fotovoltāžas paneļi sociālās aprūpes centrā „Tērvete”

Fotovoltāžas paneļi sociālās aprūpes centrā „Tērvete”

Tērvetes sociālās aprūpes centrā ir vairākas ēkas, kuru starpā atrodas ēdnīca ar lielu jumta platību, kas iepriekš nekādi netika izmantota. Tāpēc iestādes vadība, piesaistot valsts finansējumu, 2011. gadā nolēma uzstādīt saules bateriju sistēmu, īstenojot atbilstošu projektu.

Objekta tips: Sociālās aprūpes centrā
Atrašanās vieta: Tērvetes novads
Pielietojums: Elektroenerģija pašpatēriņam
Saules bateriju laukums: 85,36 m2
Saules bateriju skaits: 81 gab.
Kopējā jauda: 10,53 kW
Fotovoltāžas paneļu tips: Amorfā silīcija
Sistēma darbojas kopš 2012. gada.

Tagad no saules iegūtā elektroenerģija tiek novadīta iestādes iekšējos elektrotīklos un izmantota sociālās aprūpes centra klientu komforta un ārstniecisko procedūru nodrošināšanai, kā arī citām ēku ekspluatācijas vajadzībām.

Tehniski saules baterijas šajā objektā ir sadalītas trīs vienādos blokos, katrs no kuriem ar speciāla invertora palīdzību ir pieslēgts savai elektrotīkla fāzei ar tādu nolūku, lai kopējā tīkla elektroenerģijas jauda būtu sabalansēta.

Saskaņā ar iepriekš veiktās datorsimulācijas rezultātiem ir plānots, ka šis saules bateriju lauks elektroenerģiju saražos aptuveni 10 045,2 kWh apjomā. Taču, tā kā saskaņā ar meteorologu pētījumiem Tērvete ir viena no Latvijas visvairāk saules apspīdētajām apdzīvotajām teritorijām Latvijā, tad šis rādījums visdrīzāk tiks pārsniegts.