Ūdens sildīšana ar saules kolektoriem privātmājā Mārupē

Ūdens sildīšana ar saules kolektoriem privātmājā Mārupē

Realizēts: 2010. gada augusts.

Sistēma: 5 gab. Thermo|Solar TS300 plakanie saules kolektori, 300 litrīgs solārais boileris, kas pieslēgts jau esošajam ūdenes boilerim.

Mārupē gāze ir populārs kurināmā veids, tāpēc arī šajā mājā bija uzstādīts gāzes apkures katls un boileris ūdens sildīšanai. Iekārta strādāja labi un salīdzinoši ekonomiski, tomēr mājas saimnieks uzskatīja, ka ir nepareizi dedzināt  fosilo kurināmo-gāzi, ja to var nedarīt tad, kad spīd saule.

Tā kā siltā ūdens patēriņš mājā bija neliels, tika izveidota saules kolektoru sistēma ūdens sildīšanai ar daļēju atbalstu apkurei. Saules enerģija silda solāro boileri, kas tika pievienots pirms esošā gāzes boilera. Ja siltais ūdens netiek patērēts, tad saules siltums tiek novadīts siltajās grīdās. Tagad klientam vannas istabā visu gadu ir silti un patīkami un siltais ūdens ir pietiekošā daudzumā pat lielajai vannai, kuru var piepildīt ar bezmaksas silto ūdeni. 

Klients saka: "Ir laba sajūta, kad gāzes katls neieslēdzas, bet ir siltais ūdens un vannas istabā sildās grīda. Sākumā izdevumi ir palieli, bet tie ātri aizmirstās, kad samazinās gāzes patēriņš un nav jāklausās kā darbojās gāzes katls ikreiz atgriežot ūdens krānu. Saules kolektori no sauleskolektors.lv labi izskatās. Katlu telpā prieks ieiet, cik eleganti nostrādāts. Droši varu ieteikt sauleskolektors.lv profesionālos vīrus arī citiem Mārupiešiem".