Siltais ūdens fermā Bauskas novada Bārbelē

Siltais ūdens fermā Bauskas novada Bārbelē

Realizēts: 2009. gada maijs.

Sistēma: 4 Thermo Solar plakanie saules kolektori TS300, solārais boilers 400 litri, automātika u.c. nepieciešamie elementi.

Zemnieku saimniecībā Bauskas novadā ir ferma, kur pienu dod ap 300 govju. Ar karstu ūdeni ir jāmazgā slaukšanas iekārtas caurules pēc katras slaukšanas divreiz dienā. Katrā reizē tiek izlietoti 200L karstā ūdens.

Pēc piena nodošanas arī dzesēšanas tvertne tiek mazgāta ar siltu ūdeni. Fermā silto ūdeni savā darbā lieto slaucējas un cits personāls. Darbojas dušas. Izstādē "Vide un Enerģija" zemnieki aizpildīja sauleskolektors.lv anketu. Mūsu klientu menedžeris sazinājās un tika nolemts fermā uzstādīt 4 saules kolektoru sistēmu un pārbūvēt ūdens sildīšanas mezglu. Tagad saules enerģija silda solāro sauleskolektors.lv boileri, kas tika savienots ar esošiem boileriem un slaukšanas iekārtas mazgāšanas automātu. Automātika tika iestatīta tā, lai nodrošinātu optimālu saules kolektoru sistēmas darbību. Rezultāti pārsteidza mūs pašus, kārtējais elektrības rēķins bija par Ls100,- mazāks. Neskatoties uz salīdzinoši lielo siltā ūdens patēriņu, temperatūra solārajā boilerī stabili turas virs 60 grādiem visu vasaru. Arī skeptiskie kaimiņi atzīst, ka sauleskolektors.lv sistēma sevi atpelnīs ne vēlāk kā 5-6 gados.

Jāatzīst, ka esošais jumta segums - šīferis - nav īsti piemērots nopietnu saules kolektoru sistēmu uzstādīšanai, jo diez vai spēs nokalpot vēl vismaz 30 gadus. Šajā gadījumā mēs tomēr uzstādījām kolektorus uz jau esošā jumta, jo fermas īpašnieks ar pārliecību apgalvoja, ka viņa jumts izturēs vēl vismaz tikpat ilgi kā saules kolektori.

Vēlam lai izdodas!