Saules kolektori Vecpiebalgas brīvdienu mājai

Saules kolektori Vecpiebalgas brīvdienu mājai

Realizēts: 2010. gada aprīlis.

Sistēma: Apkures atbalstam un siltajam ūdenim. 6 Plakanie vakuuma Thermo|Solar saules kolektori, solārais boileris, siltuma akumulācijas tvertne utt.

Māja Vecpiebalgā tiek izmantota kā brīvdienu māja, kurā saimnieki viesojas pārsvarā nedēļas nogalēs gan vasarā gan ziemā. Sauleskolektors.lv uzdevums ir nodrošināt daļai no ēkas vismaz +10 C ziemas mēnešos, lai saimniekiem ierodoties telpā pietiktu tikai iekurinat kamīnu un ātri sasniegtu nepieciešamo dzīvojamās telpas temperatūru.

Uz jumta tika uzstādīti 6 ThermoSolar plakanie vakuuma kolektori 70 grādu leņķī, lai labāk uztvertu saules starojumu ziemas laikā, solārais boileris, akumulācijas tverne un citi nepieciešamie elementi, kā arī automātika, kas ļauj kontrolēt sistēmu caur interneta pieslēgumu. Pateicoties modernajam kontrolierim,  mēs varam veikt mērījumus un regulēšanu no attāluma jebkurā diennakts laikā. Eksperimentu un datu analīzes rezultātā, esam atraduši optimālāko sistēmas darbības shēmu un programmu, kā rezultātā izvirzīto uzdevumu mēs spējam lieliski sasniegt, un, piemēram, 2011. gada marta mēnesī, kad ārā bija vēl liels aukstums, mēs saražojām 425 kwH un telpā vienmēr bija vajadzīgā gaisa temperatūra.

Sistēma darbojas ar augstu lietderību un mājas saimnieki var aizmirst par ūdensvadu aizsalšanu viņu prombūtnes laikā, kā arī būt droši, ka ierodoties, viņus sagaidīs siltas mājas, kur atpūsties jebkurā gadalaikā.