Saules kolektori un paneļi - pārvietojamais konteiners LAMA

Saules kolektori un paneļi - pārvietojamais konteiners LAMA

Realizēts: 2011. gada februāris.

Sistēma: 8 gab. TS300 Thermo|Solar plakanie saules kolektori ar kopējo jaudu 11kW, 10 saules baterijas ar kopējo jaudu 1,85 kW, higēniskais boilers 800 litri, elektrības akumulatori, lai uzkrātu saules bateriju saražoto elektroenerģiju u.c. piederumi.

Projekta pasūtītājs ir Latvijas alternatīvā motosporta asociācija, kas nodarbojas ar dažādu motosporta pasākumu organizēšanu Baltijas valstīs.

Ar "Pārvietojamo konteineru LAMA" asociācija varēs nodrošināt vajadzības pēc siltā ūdens sacensību vietās, kur nav iespējas apmierināt šādas vajadzības uz vietas.

"Pārvietojamais konteiners LAMA" ir aprīkots ar saules kolektoriem, kas nodrošina konteinera iekšpusē izveidotās dušas telpas ar silto ūdeni. Tā sastāvā ietilpst arī ārpusē izvietojamas 10 saules baterijas, kas nodrošina elektroenerģijas nepieciešamību ūdenssūknim, apgaismojumam, mobilo telefonu uzlādei, portatīvo datoru darbināšanai vai jebkurai citai elektroierīcei.

Konteinera darbībai ir nepieciešama piekļuve kādam aukstā ūdens resursam - dīķim, ezeram, centrālajam ūdensvadam utt. un par visu pārējo tā darbībai nepieciešamo enerģiju parūpēsies saule.

Lai atvieglotu konteinera pārvietošanu, saules kolektoru konstrukcijas ir vienkārši pielokāmas klāt pie konteinera korpusa un to montāža aizņem dažas minūtes, saules bateriju paneļi pārvietošanas laikā tiek glabāti konteinerā.

Projekta atklāšanas pasākums notika 2011. gada 30. jūlijā Alojā L.A.M.A. 8. posma norises laikā.