Latvenergo energoefektivitātes centrs TS400 saules vakuuma kolektora DEMO

Latvenergo energoefektivitātes centrs TS400 saules vakuuma kolektora DEMO

Nosaukums: Latvenergo energoefektivitātes centrs.

Uzstādīts: 2010. gada augusts.

Sistēma: 1 plakanais vakuuma saules kolektors TS400 "Thermo|Solar", 300L boileris.

"Latvenergo energoefektivitātes centrā" Jūrmalā, Jomas ielā 4 ikviens interesents var saņemt konsultācijas par iespējām drošāk un efektīvāk izmantot elektroenerģiju, lietojot dažādas elektroierīces savām ērtībām.

Centrā arī mēs uzstādījām Thermo|Solar plakano vakuuma saules kolektoru TS 400.

Sistēma ar vienu saules kolektoru ir uzstādīta kā demonstratīvs objekts, lai ikvienam interesentam būtu iespēja redzēt, kā strādā saules kolektoru sistēma. Šī viena kolektora sistēma ar 300l boileri nodrošina silto ūdeni Latvenergo energoefektivitātes centra darbiniekiem. 

TS 400 plakanie vakuuma kolektori var darboties gan siltā ūdens nodrošināšanai, gan apkures atbalstam, tomēr tie ir vienīgā iespēja kā ar saules kolektoriem uzlabot "rijīgo siltumsūkņu" darbību būtiski samazinot elektrības rēķinus, kā arī veidojot solāro siltumsūkņa sistēmu. 

Kā kuriozu varam minēt, ka daži kolēģi, kas pārstāv citus ražotājus ir ar sašutumu jautājuši par Jūrmalas objektu: "Un kā, Jūs tā arī viņu atstāsiet bez dzesēšanas iespējām, viņš taču uzvārīsies, viņam lobīsies krāsa un vai tik viņš nedeformēsies". Tomēr, mēs ar pārliecību varam teikt, ka nekas tāds nav noticis un nenotiks, jo Thermo|Solar ražotie saules kolektori ir pasargāti pret visām minētajām briesmām. Ar garantiju varam teikt, ka kvalitatīvi ražotiem saules kolektoriem un pareizi saregulētai sistēmai nekāda pārkaršana karstajā laikā nedraud! Un nekāda papildus dzesēšana nav vajadzīga!

Par pārkaršanu, deformēšanos, un krāsas lobīšanos ir īpaši jāuztraucas tādiem kolektoriem, kuri pēc izskata atgādina celtniecības lielveikalā iegādātu izejmateriālu sakonstruēšanu kopā piemājas garāžā. (variet droši jautāt mums personīgi konsultācijas, no kādiem ražojumiem vajadzētu izvairīties) 

Tāpat, ikviens interesents, šeit var aplūkot uzstādītajā manometrā, cik labi TS400 kolektors tur sevī vakuumu. Šāda iespēja ir vienīgi Thermo|Solar TS400 kolektoram, kas ir vienīgais pasaulē rūpnieciski ražotais plakanais vakuuma kolektors. Turpretīm, vakuuma cauruļu kolektoriem, Jūs nekad neziniet cik liels vakuums ir trauslajās "stikla lampās". Parasti par vakuuma cauruļu kolektoru nevesalību liecina nedzidrs stikls vai iekrāsojusies caurule.