Kompaktā solārā siltumsūkņu sistēma DUO Plus Jūrkalnes ielā, Rīgā

Kompaktā solārā siltumsūkņu sistēma DUO Plus Jūrkalnes ielā, Rīgā

REVOLŪCIJA APKURES NOZARĒ - ietaupījums vairāk kā 250 EUR/mēnesī par apkuri.

Jaunā solārā siltumsūkņu sistēma DUO Jūrkalnes ielā, Rīgā.

Realizēts: 2013.gada marts.

Sistēma: Thermo|solar 6 gab. TS400 plakanie vakuuma saules kolektori ar jaudu 8.688kW, siltumsūknis DUO 2.5kW, apkures tvertne TSPP 800l, uzstādīti impulsu mērītāji, lai veiktu precīzu enerģijas uzskaiti. 

Situācija PIRMS 2013. gada 1. marta: mājas apkure tika nodrošināta ar elektriskajiem sildītājiem un kamīnu. Izlīdzinātais maksājums par elektrību 2012. gadā tieši 299.61 EUR/mēnesī (210.57 Ls/mēnesī). Aukstajās ziemas dienās tika kurināts arī kamīns ar dārgajām briketēm vismaz reizi dienā. Neskatoties uz visu, ik rītu mājā maksimāli +13 grādi, kas februāra aukstākajās dienās noslīdēja līdz pat +8 grādiem no rīta mājas pirmajā stāvā. Mājas saimnieks mēdz jokot: "Mana māja ir labi piemērota pingvīnu audzēšanai."

Sistēma PĒC 2013. gada 1. marta: apkurei uzstādīta kompaktā siltumsūkņa sistēma DUO ar 6 plakanajiem vakuuma kolektoriem TS400 un 3 zemo temperatūru Purmo radiatori mājas pirmajā stāvā. Marta mēnesī āra temperatūra regulāri bija -10-15 grādi, bet mājā ne reizi temperatūra no rīta nav noslīdējusi zemāk par +16,5 grādiem par spīti sliktajai ēkas siltumizolācijai. Dienā temperatūra stabili turās +19,+20 grādi. Elektriskie radiatori ēkas pirmajā stāvā un malkas kamīns nav ne reizi izmantoti marta mēnesī. Domas par pingvīniem mājās ir pilnībā pazudušas.

Apkures izmaksas: Siltumsūknis patērējis 274 kWh marta mēnesī apkures nodrošināšanai, kas naudas izteiksmē ir TIKAI 41.92 EUR (29,46 LVL) par apkuri. Sistēma kopumā marta mēnesī saražoja 1402 kWh siltumenerģijas. Sistēmas kopējais COP ir 5.12.

Par DUO sistēmu īsumā:

  • viegli uzstādīt un apkalpot;
  • nevajag zemes darbus;
  • iegūst 5 reizes vairāk saules enerģijas apkures sezonā;
  • izcila pamatapkure energoefektīvām ēkām;
  • lielisks energoefektivitātes risinājums jebkurai ēkai ar zemās temperatūras apkuri;
  • reāli  atmaksājas ātrāk kā ieguldījumi pakešu logos vai ēkas siltināšanā;

Vairāk par DUO / DUO PLUS inovatīvo apkures sistēmu - ŠEIT.