LV  RU  EN 
 

 
Galerijas

saules_kolektors_lv_rupnicaa_latis.jpg

Objekts: Zivju pārstrādes rūpnīca "Latis"

Realizēts: jūlijs 2011. gads 

Sistēma: Thermo|Solar 30 gab TS 300 saules kolektori un daudzi jo daudzi piederumi

2011.gada jūnija beigās mūsu speciālisti uzsāka darbus pie zivju pārstrādes rūpnīcas "Latis" Daugavpils filiāles modernizācijas projekta, kur tika uzstādīta līdz 2011.gadam lielākā sauleskolektors.lv sistēma Latvijā.

Rūpnīcā ikdienas tika patērēts vidēji 6 tonnas siltā ūdens dažādām saimniecības un ražošanas vajadzībām. Rūpnīcā ūdeni iepriekš sildīja ar elektriskajiem boileriem un caurplūdes sildītājiem, kas mūsdienās vairs nav ekonomiski. Elektrībai līdz šim terēto naudu pēc sistēmas uzstādīšanas var novirzīt citiem attīstības mērķiem.

Pēc situācijas izpētes un veiktām speciālām datorsimulācijām, kā arī paredzot rūpnīcas attīstības plānus tika izstrādāts optimāls inženiertehniskais risinājums. Objektā uz rūpnīcas jumtiem ir uzstādīti 30 plakanie Thermo|solar saules kolektori trīs atsevišķās sekcijās. Mainīta un sakārtota ūdens sistēma, kā arī izveidota automatizētā saules siltuma uzglabāšanas un sadales sistēma.

Lai kopējo siltā ūdens sagatavošanas sistēmu padarītu vēl efektīgāku, izveidojām arī  ražošanas procesā saražotā siltuma, no zivju saldētavām, akumulēšanas sistēmu.

ATSAUKSMEshow_img