Velotriālists demonstrē bīstamu lēcienu uz saules kolektora stikla!

Latvijas velotriāla čempions Kristaps Skudra, kurš pārstāv Triāla klubu „Karters”, stāsta, ka ir uzaicināts, lai pārbaudītu saules kolektoru izturību ar savu velosipēdu. Savukārt testa iniciators un SIA „Saules kolektors” tehniskais direktors Dainis Millersons skaidro, cik svarīgi saprast, ka saules kolektoriem ir jābūt izturīgiem: „Saules kolektori atrodas uz jumta, tāpēc tiem ir jābūt tikpat izturīgiem kā jumta segums”.

Millersons uzsver, ka diemžēl ne visi saules kolektori ir pietiekoši izturīgi, kā viņa pārstāvētā uzņēmuma piedāvātie produkti, tāpēc arī nolemts to uzskatāmi parādīt: „Ir pavasaris, kad sākusies velosezona, un radās doma, ka velotriālisti ir īstais variants, kā to pārbaudīt. Tas ir pietiekoši skaisti, atraktīvi, ar trikiem. No divu, trīs metru augstuma lec velosipēdists ar velosipēdu, kas kopā sver vairāk nekā 100 kilogramus. Tam vajadzētu būt pārliecinošam argumentam, ka saules kolektori izturēs krusu, vētru, un tamlīdzīgi…”

Velotriālists Kristaps Skudra apgalvo, ka iepriekš skatījies video par to, kā saules kolektori tiek testēti citos veidos, un cik tie patiesībā ir stipri. Tāpēc ir cerība, ka testu tie izturēs, lai gan īstas pārliecības simtprocentīgi viņam par to tomēr nav. Tiesa, sportists ir optimistiski noskaņots. „Es ticu, ka viss būs kārtībā,” saka Skudra.

Pēc vairākiem veiksmīgiem lēcieniem velotriālists atzīst, ka, lai arī „pārliecības līdz galam nebija, viss ļoti, ļoti veiksmīgi ir pārciests, saules kolektori izturējuši. Man liekas, ka varētu vēl kaut ko augstāku būvēt, un vienalga izturētu,” saka Kristaps Skudra, uzsverot, ka vairāk viņam bijis bail par saules kolektoru, nekā par pašu lēkšanu.

Komentēt


©sauleskolektors.lv