‘visi’ tēmas arhīvs.

Zaļi domāt ne vienmēr ir dārgi!

Trešdiena, augusts 28th, 2013

SIA “Saules kolektors” tehniskais direktors Dainis Millersons apgalvo, ka zaļi domāt ne vienmēr ir dārgi.

Velotriālists demonstrē bīstamu lēcienu uz saules kolektora stikla!

Otrdiena, jūnijs 11th, 2013

Latvijas velotriāla čempions Kristaps Skudra, kurš pārstāv Triāla klubu „Karters”, stāsta, ka ir uzaicināts, lai pārbaudītu saules kolektoru izturību ar savu velosipēdu. Savukārt testa iniciators un SIA „Saules kolektors” tehniskais direktors Dainis Millersons skaidro, cik svarīgi saprast, ka saules kolektoriem ir jābūt izturīgiem: „Saules kolektori atrodas uz jumta, tāpēc tiem ir jābūt tikpat izturīgiem kā jumta segums”.

Millersons uzsver, ka diemžēl ne visi saules kolektori ir pietiekoši izturīgi, kā viņa pārstāvētā uzņēmuma piedāvātie produkti, tāpēc arī nolemts to uzskatāmi parādīt: „Ir pavasaris, kad sākusies velosezona, un radās doma, ka velotriālisti ir īstais variants, kā to pārbaudīt. Tas ir pietiekoši skaisti, atraktīvi, ar trikiem. No divu, trīs metru augstuma lec velosipēdists ar velosipēdu, kas kopā sver vairāk nekā 100 kilogramus. Tam vajadzētu būt pārliecinošam argumentam, ka saules kolektori izturēs krusu, vētru, un tamlīdzīgi…”

Velotriālists Kristaps Skudra apgalvo, ka iepriekš skatījies video par to, kā saules kolektori tiek testēti citos veidos, un cik tie patiesībā ir stipri. Tāpēc ir cerība, ka testu tie izturēs, lai gan īstas pārliecības simtprocentīgi viņam par to tomēr nav. Tiesa, sportists ir optimistiski noskaņots. „Es ticu, ka viss būs kārtībā,” saka Skudra.

Pēc vairākiem veiksmīgiem lēcieniem velotriālists atzīst, ka, lai arī „pārliecības līdz galam nebija, viss ļoti, ļoti veiksmīgi ir pārciests, saules kolektori izturējuši. Man liekas, ka varētu vēl kaut ko augstāku būvēt, un vienalga izturētu,” saka Kristaps Skudra, uzsverot, ka vairāk viņam bijis bail par saules kolektoru, nekā par pašu lēkšanu.

Pērn siltumsūkņu īpašniekiem ievērojami auguši rēķini

Pirmdiena, maijs 27th, 2013

Tradicionāli par vienu no efektīvākajām apkures sistēmām tiek uzskatīti siltumsūkņi, kuri Latvijā uzstādīti jau aptuveni 7000 mājsaimniecībās. Tomēr jāatzīst, ka arī tiem ir savas būtiskas nepilnības, kuras siltumsūkņu īpašnieki sevišķi izteikti izjutuši tieši šoziem. Aukstumam saglabājoties vēl pat marta mēnesī, izdevumus palielinājis arī ievērojamais elektroenerģijas patēriņš.

Mājsaimniece Aija Murde atklāj, ka saskārusies ar vēl vienu problēmu — siltumsūkņa lietderības koeficienta krišanos. Savukārt siltumsūkņa īpašnieks Gvido Rasmanis atklāj, ka zemes siltumsūkņa efektivitāte ir tiešā mērā atkarīga no ienākošās temperatūras. „Tātad nav noslēpums, ka daudziem māju īpašniekiem, kurās uzstādīti siltumsūkņi, ziemas beigās vai pavasara sākumā, ienākošā temperatūra ir kritiski zema.” Viņam piekrīt SIA „Saules kolektors” tehniskais direktors Dainis Millersons: „Ja mums ir tāda gara ziema kā šogad, kad visu martu ir sals, un siltumsūknis tikai dzesē un dzesē zemes kontūru, tad, protams, ka rēķini pieaug.”

Tas nozīmē, ka pat neiestājoties augstai un garai ziemai, bet vienkārši kāpjot elektroenerģijas cenai, siltumsūkņu sistēmas var izrādīties nebūt ne tik izdevīgas un efektīvas, kā sākotnēji cerējuši to īpašnieki vai uzstādītāji.

Eiropas mēroga uzdrīkstēšanās

Trešdiena, aprīlis 17th, 2013

Unikāls saules kolektora izturības tests! Lai kliedētu jebkādas šaubas par sauleskolektors.lv kolektoru izturību un piemērotību Latvijas apstākļiem, publiski veicām unikālu testu

un pierādījām, ka mūsu saules kolektoru 4mm biezais solārais stikls iztur arī, ja uz tā uzbrauc Toyota Land Cruiser.

Noskatieties unikālo video un parādiet to draugiem, radiem un skeptiķiem!

sauleskolektors.lv izstādē SLO Ziemas Diena

Otrdiena, februāris 26th, 2013

Šī gada 15.februārī Ķipsalas izstāžu centrā notika Latvijas lielāko elektromateriālu izstāde SLO Latvija ”Ziemas Diena 2013”, kur piedalījāmies arī mēs, sauleskolektors.lv. Iepazīstinājām izstādes apmeklētājus ar mūsu solāro sistēmu jaunumiem un inovatīvo apkures sistēmu, piedāvājām apmeklētājiem pašu spēkiem pārbaudīt saules kolektora izturību un demonstrējām unikālu testu, kur satikās divas ”Zaļās tehnoloģijas”, Hibrīdauto un saules kolektors.

Apkure un karstais ūdens gandrīz par brīvu

Otrdiena, februāris 26th, 2013

Gaujienietis Dominiks atzīst, ka investīcijas saules kolektoru iegādē atmaksāsies.


©sauleskolektors.lv