Tā velotriālisti testēja mūsu saules kolektorus… :)

SIA “Saules kolektors” atradis neparastu veidu kā demonstrēt savas produkcijas izturību. Tas piesaistījis Latvijas velotriālistus, lai pārbaudītu, cik patiesībā stipri var būt saules kolektori.

Testa laikā velotriālists Kristaps Skudra, kurš ir arī vairākkārtējs šī sporta veida čempions Latvijā, demonstrēja savas prasmes, dažādos veidos lecot pa pasākuma atbalstītāja SIA „SLO Latvia” teritorijā uzstādītajiem un nostiprinātajiem saules kolektoriem. Kā atzina pats sportists, viņam svarīgākais bijis, lai kolektori testa laikā nekustas, jo tas traucē noturēt līdzsvaru.

Savukārt testa iniciators un SIA „Saules kolektors” tehniskais direktors Dainis Millersons norāda, ka viņam grūtākais bijis atrast interesantu veidu kā parādīt saules kolektoru izturību plašākai sabiedrībai. „Saules kolektori atrodas uz jumta, kur tie ir pakļauti dažādiem pārbaudījumiem. Sākot ar tādām dabas stihijām kā krusa vai vētra, kad pa gaisu tiek nesti dažādi bīstami priekšmeti, un beidzot ar tādām kā nevainīgas bērnu rotaļas ar bumbu vai vienkāršs huligānisms. Tāpēc mēs vienmēr uzsveram, ka saules kolektoriem ir jābūt ne tikai labi absorbējošiem sauli, bet arī izturīgiem,” saka Millersons, atzīstot, ka paši izturības testi gan nav nekas jauns.

„Vispirms jau katrs saules kolektors tiek pārbaudīts rūpnīcā, kurā tas tiek ražots, bet bez šīm pārbaudēm mēs nereti mēdzam veikt arī paši savus testus. Esam veikuši gan mehāniskās slodzes testus, kad pa mūsu kolektoriem braukā Toyota automobiļi, gan arī dažādus triecienizturības testus, kad tos kārtīgi „iekausta” izstāžu apmeklētāji. Taču tagad mēs gribējām parādīt kaut ko pavisam savādāku, un tā arī nonācām līdz idejai pieaicināt velotriālistus,” stāsta Dainis Millersons.

Vēl viens iemesls, kas pamudinājis abas iesaistītās veikt šādu draudzīgu izturības testu kopā, bijusi „zaļā domāšana”, kas ir gan SIA „Saules kolektors”, gan arī biedrības „Triāla klubs Karters” vērtību pamatā. „Mums šķita interesanti izmēģināt savas prasmes, lecot uz saules kolektoriem ar velosipēdu, tādā veidā demonstrējot, ka arī vides saglabāšanai draudzīga un „zaļa” produkcija var būt droša un izturīga. Tāpēc, ja šādi testi palīdzēs Latvijā popularizēt ne tikai saules kolektoru izmantošanu, bet arī velotriālismu kā sporta veidu, tas būs dubults ieguvums mums visiem,” saka velotriālistu kluba prezidents Kristaps Skudra.

Komentēt


©sauleskolektors.lv