‘masu medijos sauleskolektors.lv’ tēmas arhīvs.

Solārā Siltumsūkņa apkures sistēma

Ceturtdiena, augusts 29th, 2013

Solāra siltumsukņa apkures sistēma (plakanie vakuuma saules kolektori TS 400+siltumsūknis)
Solārā siltumsūkna sistēma ir inovatīvs apkures veids, kas spēj apgādāt māju ar nepieciešamo siltumenerģiju tikai par 1 Lsm2/gadā.

Tā velotriālisti testēja mūsu saules kolektorus… :)

Pirmdiena, maijs 27th, 2013

SIA “Saules kolektors” atradis neparastu veidu kā demonstrēt savas produkcijas izturību. Tas piesaistījis Latvijas velotriālistus, lai pārbaudītu, cik patiesībā stipri var būt saules kolektori.

Testa laikā velotriālists Kristaps Skudra, kurš ir arī vairākkārtējs šī sporta veida čempions Latvijā, demonstrēja savas prasmes, dažādos veidos lecot pa pasākuma atbalstītāja SIA „SLO Latvia” teritorijā uzstādītajiem un nostiprinātajiem saules kolektoriem. Kā atzina pats sportists, viņam svarīgākais bijis, lai kolektori testa laikā nekustas, jo tas traucē noturēt līdzsvaru.

Savukārt testa iniciators un SIA „Saules kolektors” tehniskais direktors Dainis Millersons norāda, ka viņam grūtākais bijis atrast interesantu veidu kā parādīt saules kolektoru izturību plašākai sabiedrībai. „Saules kolektori atrodas uz jumta, kur tie ir pakļauti dažādiem pārbaudījumiem. Sākot ar tādām dabas stihijām kā krusa vai vētra, kad pa gaisu tiek nesti dažādi bīstami priekšmeti, un beidzot ar tādām kā nevainīgas bērnu rotaļas ar bumbu vai vienkāršs huligānisms. Tāpēc mēs vienmēr uzsveram, ka saules kolektoriem ir jābūt ne tikai labi absorbējošiem sauli, bet arī izturīgiem,” saka Millersons, atzīstot, ka paši izturības testi gan nav nekas jauns.

„Vispirms jau katrs saules kolektors tiek pārbaudīts rūpnīcā, kurā tas tiek ražots, bet bez šīm pārbaudēm mēs nereti mēdzam veikt arī paši savus testus. Esam veikuši gan mehāniskās slodzes testus, kad pa mūsu kolektoriem braukā Toyota automobiļi, gan arī dažādus triecienizturības testus, kad tos kārtīgi „iekausta” izstāžu apmeklētāji. Taču tagad mēs gribējām parādīt kaut ko pavisam savādāku, un tā arī nonācām līdz idejai pieaicināt velotriālistus,” stāsta Dainis Millersons.

Vēl viens iemesls, kas pamudinājis abas iesaistītās veikt šādu draudzīgu izturības testu kopā, bijusi „zaļā domāšana”, kas ir gan SIA „Saules kolektors”, gan arī biedrības „Triāla klubs Karters” vērtību pamatā. „Mums šķita interesanti izmēģināt savas prasmes, lecot uz saules kolektoriem ar velosipēdu, tādā veidā demonstrējot, ka arī vides saglabāšanai draudzīga un „zaļa” produkcija var būt droša un izturīga. Tāpēc, ja šādi testi palīdzēs Latvijā popularizēt ne tikai saules kolektoru izmantošanu, bet arī velotriālismu kā sporta veidu, tas būs dubults ieguvums mums visiem,” saka velotriālistu kluba prezidents Kristaps Skudra.

Raidījums ”Es varu būt zaļš”

Ceturtdiena, aprīlis 4th, 2013

Krietnais ietaupījums ir pārliecinošākais pierādījums

Ceturtdiena, oktobris 18th, 2012

Ārlavas pansijas apsaimniekošanas izdevumi krasi un neatgriezeniski samazinās. Tāda ir šajās dienās Talsu novada Ārlavas pagasta sociālās aprūpes centrā ierīkotās saules enerģijas izmantošanas sistēmas jēga.

Saules kolektori Ārlavas Pansijā

Trešdiena, oktobris 17th, 2012

Veids kā samazināt izdevumus ilgtermiņā – tas ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ arvien vairāk cilvēku izlemj par labu saules enerģijas iegūšanai. Viņu vidū arī Ārlavas pansionāta vadība.

Ārlavas Pansija siltumu rod saules gaismā

Siguldas daudzdzīvokļu māja

Sestdiena, septembris 1st, 2012

Kāda Siguldas daudzdzīvokļu nama iedzīvotāji piekrituši piedalīties Rīgas Tehniskās universitātes zinātnieku eksperimentālā projektā. Nama 30 dzīvokļus apkurinās, izmantojot saules enerģiju un kokskaidu granulas, tādejādi ievērojami ietaupot izmaksas gan par silto ūdeni, gan patērēto siltumenerģiju.
Sigulda apkurei izmanto saules enerģiju


©sauleskolektors.lv